SCOA Delegates

From all counties
Manhattan

Civil – 60 & 80 Centre Streets | 71 Thomas Street

  • CO Sean Murphy
  • CO Andre Rodriguez
  • CO Travis Mark
  • SCO John Hanglow

Criminal – 100 Centre Street

  • CO Connor Armstrong
  • CO John Morris
  • CO Paul Swaby

Criminal & Civil – 111 Centre Street

  • CO Steven Volpe 
  • SGT Dennis Duque
  • CO Salim Lewis

    Surrogates – 31 Chambers

    •  SCO John Hanglow

    Academy, Beaver Street and Court of Claims

    • LT Steve Vera
    Queens

    Criminal – 125-01 Queens Blvd

    • SCO Tom Quinn
    • SCO Thomas Bailey
    • CO Celeste Forde
    • SCO William Izzo
    • CO Kevin Duque

    Civil – 88-11 Sutphin Blvd

    • CO Jasmine Friedman
    • SGT Katie Armstrong

    Civil – 25-10 Court Square

    • SGT Michael Blanco
    Richmond

    Criminal – 18 Richmond Terrace

    • SGT Vito Torre

    Criminal – 26 Central

    • CO Salvatore Pisana
    Dutchess Commands
    • CO Bob Smrcka
    • SGT Kurt Allen
    Putnam Commands
    Kings

    Civil – 360 Adams Street

    • SCO Jim Tobin
    • CO Alexis Nugent
    • CO Tanisha Outlaw

    Criminal – 320 Jay Street

    • CO Angela Suggs
    • CO Ashanti Black
    • CO Brian Donlon
    • SGT William Hopkins
    • CO Ferdinando Savarese
    • CO Michael Santana
    Bronx

    Criminal -265 East 161st Street

    • CO Freddie Perez
    • CO Elaine D’Arrigo
    • CO Jamal Kelly
    • CO Anita Gadsden
    • CO Anthony Ramirez
    • CO Maribel Bonilla

    Civil – 851 Grand Concourse

    • CO Kiera Browne
    • SCO Alexius Phoenix
    • CO Darrold Alexander
    Westchester

    Supreme

    • CO Karl Lawless
    • CO Kelvin Zuniga
    • SCO Michael Loscuito

    New Rochelle – City

    • CO Matthew O’Donnell from Mount Vernon City
      (Covers all City Court Facilities in Westchester)

    New Rochelle – Family

    • CO Matthew Quinones from White Plains Family
    • CO Stephen Jones
      (Covers all Family Court Facilities in Westchester)
    Orange Commands
    • CO Ed Corson
    • CO Howard Bellingham